VIP klub Zákony bohatství

Další online kurz, který má za cíl ukázat lidem, jak je možné začít podnikat na internetu je VIP klub Zákony bohatství. Samozřejmě, takové téma mě moc zajímá, proto jsem ho také důkladně prozkoumal. Klub Zákony bohatství vedou Tomáš Lukavec a Martina Brandová. Opravdu nabízí a dávají ve výsledku to, co slibují? Opravdu jsou v online podnikání tak důležité nějaké zákony bohatství? Já totiž nemám moc rád, když mě někdo láká v podnikání na vidinu bohatství. Vyzkoušel jsem proto možnost vstoupit do klubu na zkoušku za jednu korunu na měsíc. Běžné členství je 1174 korun na měsíc.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Znám Zákony bohatství už někdy od konce roku 2016, kdy Tomáš a Markéta začali zveřejňovat každý týden několik videí, jak jít cestou k bohatství. Vydrželo jim to půl roku a vše doplnili pracovními sešity v podobě Zákoníku bohatství. Ta myšlenka se mi líbila. Motivačních knih jak zbohatnout je dost, málokdy ale obsahují praktické rady a zkušenosti, jak to bylo v tomto případě.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Později vše přepracovali, značně rozšířili a nabídli možnost vstupu do VIP klubu Zákony bohatství. Nejspíše podle vzoru Pavla Říhy. Tomáš a Martina se odlišili zejména tím, že v klubu byly dvě oddělené sekce. Jedna pro běžné zaměstnance, druhá pro podnikatele. Nemám přístup do sekce zaměstnanců, předpokládám ale, že obsahuje zejména dosavadní téma zákonů bohatství. Sekce podnikatelů je plná různých návodů, jak zlepšit své podnikání. Přiznám se, nějak mi to nedává smysl. Zaměstnanci mají bohatství, podnikatelé práci?

Myslím si, že ten název Zákony bohatství se nehodí na web o praktických krocích v podnikání. Je možné, že díky tomu názvu může přicházet o některé zákazníky. Třeba je to ale záměr, vybrat si do klubu jen určité lidi, které je možné následně vidinou bohatství snadno ovládat.

Kdo je Tomáš Lukavec?

Tomáš Lukavec Vstoupil ve známost zejména svým projektem Banán za milion, který uvedl jeho myšlenku, nutnost prosazovat se jako značka. A taky, propagovat se příběhy. Následně uplatnění myšlenky osobní značky propagoval v projektu Pekelná značka. Je také známý, jako autor knihy Jsi značka?! A letos další knihy Strážce majáku. Svými aktivitami si Tomáš dokázal najít svou cestu a předává ji dalším podnikatelům.

Uvnitř klubu Zákony bohatství

Prošel jsem si už důkladně VIP klub Placen za svou existenci, čekal jsem zde už proto něco podobného. Opět, je zde cíl vytvořit komunitu, která se navzájem ve svém začátku online podnikání podporuje. Najdete zde velké množství tréninků, máte možnost sledovat pravidelné webináře. Opět zde nechybí praktický deník úspěchů, do kterého máte možnost psát své postřehy.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Další důležitou částí VIP klubu je deník bohatství, do kterého máte možnost zapsat cokoliv z toho, co vás na cestě k bohatství potkalo. Výhodou je, že jste zde v uzavřené členské sekci. Že můžete být členem spřízněné komunity, kde můžete napsat vše, co vás trápí, nebo z čeho máte naopak radost.

Všiml jsem si, že členy VIP klubu Zákony bohatství jsou zřejmě hlavně ženy, často na mateřské dovolené. Právě ony bývají často značně časově vytížené, přesto se snaží podnikat. Právě společný klub jim k tomu dává značnou morální podporu.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Tréninky Zákony bohatství

Videa dostupná v členské sekci klubu Zákony bohatství jsou zaměřena hlavně na obchodní a podnikatelské dovednosti. Našel jsem tam videa zabývající se pokročilými technikami prodeje na internetu, která vysvětlují použití různých online nástrojů, například pro email marketing, vystavení objednávek. Jiná videa se zabývají motivací a psychologií prodeje. Mezi videi jsem našel i už starší videa Tomáše Lukavce, která byla kdysi prodávána jako samostatný kurz za několik tisíc korun.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Zaujmout vás mohou také krátké, ale důležité návody v sekci Jak na to? Pro někoho mohou být zbytečné, začátečník je ale určitě ocení. Navíc, každý zná něco jiného, rád se přitom podívá na zajímavé tipy, co a jak je možné dělat. Například, návod jak natáčet video se může hodit každému, třeba v něm najde snadnější postup, který aktuálně používá.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Můj názor na VIP klub Zákony bohatství

Jak jsem už uvedl výše, docela se mi nezdá ten název Zákony bohatství. Vypadá to, jako by byl zájem nalákat na web lidi s vidinou snadného dosažení bohatství. Takoví lidé jsou často lépe zmanipulovatelní, snadno se jim něco s vidinou bohatství nabízí. Podle mě, většina podnikatelů se na toto nalákat nedá.

Obsah tréninků naopak chválím. Věřím tomu, že mají pro lidi, kteří jsou členy klubu velký význam. Je přitom vidět, že Tomáš působí hlavně jako expert na značky (tvrdí to o sobě). Proto je možné najít v klubu třeba i starší Tomášovy kurzy Totální zlom a Jsi značka, které se každý prodával za několik tisíc korun.

Komu se vyplatí do klubu vstoupit? Znovu, stejně jako u klubu Placen za svou existenci platí, že zejména těm, kdo hledají svou cestu. Hlavně v tom, aby nalezli pochopení, CO a PROČ mají něco dělat, jak mají budovat svou pozici na trhu. Myslím si ale, že praktičtější návody JAK to dělat najdou spíše v klubu Placen za svou existenci (viz samostatný text zde na webu).

Možná mě za výše uvedené hodnocení nebude mít Tomáš rád. Myslím si ale, že je dobře, že si kluby Placen za svou existenci a Zákony bohatství nekonkurují, že se naopak doplňují. Předpokládám, že je to záměr, protože Tomáš s Pavlem Říhou dosti spolupracují.

Snad jen, stejně jako u klubu Placen za svou existenci, zdá se mi cena členství v klubu pro začínajícího podnikatele dosti vysoká. Takový podnikatel musí řešit plno jiných pro něho (možná) důležitějších věcí. Věřím ale tomu, že Tomáš si dokáže své zákazníky díky svým příběhům určitě najít.

DOPLNĚNO 15/10/2018

Stejně jako ve VIP klubu Placen za svou existenci jsem měl i tentokrát trochu problém klub opustit, aby mi nebyl účtován poplatek za další měsíc členství v klubu. Opět to bylo proto, že jsem se neozval včas, že chci z klubu vystoupit. Členství je možné ukonči vyplněním krátkého dotazníku. Přiznám se, zdál se mi až dosti dotěrný, musel jsem na vše odpovídat, nebylo možné některé dotěrné otázky přeskočit. Chápu, je snaha vědět, co se dá zlepšit. Proč jsou ale tyto odpovědi povinné? Přesto jsem se snažil dát svůj pohled na mé měsíční členství v klubu. Po odeslání dotazníku jsem se dozvěděl, že má žádost bude do 24 hodin vyřízena a dostanu o tom informaci. Čekal jsem ale marně, mail nepřicházel. Ozval jsem se proto na podporu, až potom byla má žádost vyřízena.

Až dodatečně jsem si všiml, že v objednávce členství na zkoušku za jednu korunu je uvedeno, že další měsíc mě bude stát prodloužení členství 970 korun. Na faktuře, která mi ale přišla, byla částka 1174 korun. Je mi jasné, na faktuře je započítané navíc DPH. Myslím si ale, že na té úvodní objednávce by měla být uvedena správná částka poplatku za členství v klubu včetně DPH.

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Vydělat na internetu, VIP klub Zákony bohatství, Tomáš Lukavec

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Co vy si myslíte o VIP klubu Zákony bohatství? Zkusili jste už do klubu vstoupit za jednu korunu? Myslíte si, že se dá v klubu něčemu naučit? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tady všechno na starosti. Snažím se, aby tu každý našel co potřebuje. Pokud si myslíte, že je nutné některé informace doplnit, můžete k tomu využít kontaktní formulář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

VydelatNaInternetu.cz © 2018