Podnikání z pláže, Stanislava Stiborová (Mrázková)

Snažím se sledovat různé kurzy, které mají za cíl ukázat lidem možnosti podnikání na internetu. Které jim názorně ukazují, jak to udělat prakticky a postupně od začátku. Jedním z nich je i Podnikání z pláže, jehož autorkou je Stáňa Stiborová (dříve Stáňa Mrázková). Ta své Podnikání z Pláže pojala naprosto jinak, než zde už dříve zmíněné kluby Placen za svou existenci a Zákony bohatství. Minulý týden měla webinář na kterém probírala to, jak najít své téma k podnikání. Dám sem proto pár informací o jejím kurzu.

Před několika lety u nás David Kirš odstartoval svým Milionovým impérium éru Infopodnikání. Vidina snadného zbohatnutí zasáhla hodně lidí, jen málokomu se ale podařilo opravdu zbohatnout. Bylo zde sice najednou plno kurzů o podnikání, vše to byla hlavně podnikatelská teorie. Nebylo tu nic, kde by lidé viděli krok za krokem, co kdy dělat. Jak napsat Ebook, jak zprovoznit web, jak na něj dát prodejní FAPI formulář. Takovým kurzem bylo až Podnikání z Pláže Stáni Stiborové (tehdy ještě Mrázkové).

Vydělat na internetu, Podnikání z pláže, Stanislava Mrázková, Stanislava Stiborová

Kdo je Stanislava Stiborová (Mrázková)?

Kurz Podnikání z pláže vytvořila Stáňa Mrázková na základě svých osobních zkušeností s podnikáním. Stále se snažila jít novými cestami, stále hledala, co dělat jinak, než ostatní. Na začátku se jí spíše nedařilo, dokonce se jí rozpadlo manželství a musela se starat o své dvě malé děti. Přesto to nevzdala a pustila se do nového podnikání. Napsala dva známé ebooky (na téma, jak psát Ebook).

Později vydala v několika tisícovém nákladu (prý už 19 tisíc výtisků) knihu Podnikání z pláže, ve které shrnula svůj příběh. To vše pod motem: Žijte svůj příběh, který chcete vyprávět. Jak ona sama tvrdí, příběh od stresované matky k podnikatelce z pláže. A právě, příběh, to je v podnikání to nejdůležitější.

Vydělat na internetu, Podnikání z pláže, Stanislava Mrázková, Stanislava Stiborová

Kurz Podnikání z pláže

Stáňa pořádá své kurzy Podnikání z pláže už od roku 2015, kdy si uvědomila, že musí nabídnout něco víc, než jen Ebook o tom, jak psát Ebook. Doslova proto odjela na pláž (mám dojem na Bali) a začala s Jirkou Stiborem natáčet. Vznikly tak podle mě technicky velmi kvalitně natočené kurzy. Ty jsou na naše poměry zaměřeny velmi prakticky a ukazují krok za krokem, co a jak kdy v online podnikání dělat.

Uvnitř kurzu Podnikání z pláže

Kurzem Podnikání z pláže jsem neprošel, nemám do něj ani přístup. Měl jsem jen možnost seznámit se krátce s pracovními sešity celého kurzu. Vím proto, že vše je rozděleno do jednotlivých kroků, které jsou plněny postupně. Na konci vám vznikne fungující web v MioWebu , na kterém máte prodejní FAPI formulář, propojený se SmartEmailingem.

Vydělat na internetu, Podnikání z pláže, Stanislava Mrázková, Stanislava Stiborová

Celý kurz se skládá z několika modulů, které jsou přístupné v členské sekci. Vše se probírá prakticky a postupně, krok za krokem. Zpočátku byl přitom jen základní kurz Podnikání z pláže. Později k němu přibyla ještě Plážová přípravka pro nalezené téma podnikání. Odbornější téma probírala Plážová střední. Nedávno jsem si všiml, že existuje i Plážová vysoká, která se zabývá tvorbou členských sekcí. Ta však není zatím nikde běžně prezentována.

Vydělat na internetu, Podnikání z pláže, Stanislava Mrázková, Stanislava Stiborová

Můj názor na kurz Podnikání z pláže

Měl jsem možnost potkat Stáňu osobně kdesi na společné týdenní plavbě lodí po Středozemním moři. Přesto ale, znám spíše jejího tátu, Jirku Mazura. Je jasné, určitě od něj dostala důležité ponaučení, co a jak v podnikání dělat. Jsem ale moc rád, že to nedělá vše podle něj. Že si našla svou vlastní cestu, že i když podniká v zahraničí, že k tomu používá (stále ještě) českou SRO společnost.

Musím přiznat, že mám se Stáňou Stiborovou (Mrázkovou) něco společného. Přesněji, že mám něco společného s jejím tátou, Jirkou Mazurem. Bydlel jsem kdysi dávno v Havířově na ubytovně Merkur, kde měl (někde poblíž?) sídlo firmy kdysi později i její táta, Jiří Mazur. Pokud ale vím, ten od té doby své firmy nějak převedl jinam, nebo je už ukončil (těch firem bylo víc). Navíc, když jsem v té době, fáral na dole ČSM ve Stonavě, bydlel tehdy poblíž tehdy ještě čtrnáctiletý, dnes už známý Ivo Toman. Pro mě jsou to docela zajímavé náhody, (ne)potkat se tak v té době komunismu s dnes již známými osobnostmi.

Existuje na webu plno pochybovačných názorů, že Stáňa napsala svůj Ebook o tom, jak napsat Ebook jako svůj první placený Ebook. I kdyby to byla tehdy pravda, rozhodně svým dalším kurzem Podnikání z pláže ukázala, že má co dál nabídnout. Je pravda, neměl jsem možnost projít kurzy, které Stáňa pořádá. Znám jen jej nabídky na webu, znám jen její webináře. Myslím si ale, že její kurzy mohou dát jejím absolventům potřebné znalosti k online podnikání.

Myšlenka, co a jak Stáňa dělá, se mi líbí. To co lidem dává je hlavně praxe. Jediné výhrady bych mohl mít k ceně, za kterou své kurzy nabízí. Vzhledem k tomu, že její kurzy jsou určeny pro ty, kdo začínají podnikat, jsou podle mě její ceny dosti vysoké. Zejména když má postaveno vše na aplikacích, které se musí také platit.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Máte nějakou zkušenost s podnikáním z pláže? Co myslíte, proč jsou úspěšnými absolventy kurzu většinou ženy? Chtějí vůbec muži podnikat z pláže? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tady všechno na starosti. Snažím se, aby tu každý našel co potřebuje. Pokud si myslíte, že je nutné některé informace doplnit, můžete k tomu využít kontaktní formulář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

VydelatNaInternetu.cz © 2018