Malonákladový tisk, jeho možnosti a výhody

Narazil jsem ve VIP klubu Zákony bohatství na debatu, kolik dát vytisknout knih. Je totiž známo, že pro běžný ofsetový tisk se vyplatí až tisíce výtisků. Jenže, má na to začínající pisálek odchovaný takovými spolky šanci prodat tak velký náklad? Na jedné straně je velké přesvědčení, že vše je možné, na druhé straně potom může být krutá realita valících se balíků knih doma, o které nemá nikdo zájem. Naráží zde často sen na krutou realitu.

Sám to znám, těžko se počítá předem náklad výtisků. Čím větší počet (náklad), tím menší cena za kus. A ty rozdíly jsou tam přitom obrovské. Těžko se pak volí hranice, kolik zadat výtisků. Na jedné straně myšlenka, já na to mám, to dám v klidu. Na straně druhé často základní neznalost možnosti prodeje tak velkého počtu kusů. A říct někomu v takové debatě klubu Zákony bohatství, že je lepší na začátek jen malý náklad? Zjistit napřed, co na to lidé řeknou, podle toho zkusit v dalším kole něco vylepšit už s větším nákladem?

Vydělat na internetu, malonákladový tisk

Je zajímavé, jakoby lidé neznali možnosti malonákladového tisku, kdy stačí vytisknout třeba jen několik stovek výtisků. I v takovém množství se dá přitom dosáhnout podobná cena za kus, jako při ofsetovém tisku s tisícovým nákladem. Zkusil jsem si hledat na internetu a sám jsem se divil, co jsem našel. Necelých sedm tisíc korun za stovku výtisků knihy o 120 stranách? To by přece na začátek šlo. Ověřit si, jestli jsem tak dobrý, jestli lidé budou mé výtvory kupovat.

Vydělat na internetu, malonákladový tisk

Stačí si najít na internetu kalkulačku tisku a hrát si s různými parametry tisku. I zde se dá často najít cenově zajímavá varianta pro začínajícího autora. Například, za deset tisíc korun 250 výtisků knihy. I kdybych jednu z nich prodal za 200 korun, dá se na tom vydělat (zisk) 40 tisíc korun. A až ty potom vrazit do většího náklady v ofsetovém tisku.

Vydělat na internetu, malonákladový tisk

Škoda, mám dojem, že jen málo lidí z klubů Zákony bohatství a Placen za svou existenci si dokáže takovýto postup najít. Stačí přitom jen reálně uvažovat a počítat. Nebýt zaslepen motivačními žvásty, že to rozhodně zvládne. Přiznám se, já sám jsem byl překvapený s tím, co jsem našel. Je možné, že podle toho trochu předělám své plány. Psaní mě baví, snad mám i o čem psát, snad by se i čtenáři našli, takže je možné, to to někdy výše zmíněným postupem zkusím.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Myslíte si, že je vhodné v dnešní době ještě tisknout knihy? A může vůbec běžný člověk napsat knihu, která by zajímala ostatní? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tady všechno na starosti. Snažím se, aby tu každý našel co potřebuje. Pokud si myslíte, že je nutné některé informace doplnit, můžete k tomu využít kontaktní formulář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

VydelatNaInternetu.cz © 2018