Jak jsem zanedbal SEO u Google

Už delší dobu jsem měl dojem, že na mé weby nechodí lidé tak jako dříve. Přiznám se, SEO až tak moc neřeším. Snažím se jen dodržovat zásady publikování textů, které by měly SEO ovlivnit. Pokud vím, tak v Affiliate se mi často daří být v hledání propagovaných produktech dost nahoře. Navíc, na jaře jsem převedl své weby na SSL. Předpokládal jsem, že díky tomu to bude rozhodně o něco lepší. Dnes ale najednou, zjistil jsem, že můj hlavní web, který mi vydělává, není vůbec u Google indexovaný. Zjistil jsem, že mám zřejmě nějaký SEO problém.

Začalo to nenápadně, chtěl jsem nedávno po vložení nového textu podrstčit jeho adresu vyhledávačům. Seznam byl v pohodě. Jak jsem ale zjistil, Google změnil možnost zadávání URL adres k zaindexování. Začal jsem hledat a strašně jsem se zděsil. Můj web není podle Google služeb vůbec indexovaný. Někdy v únoru to kleslo na nulu. Chvíli mi trvalo, než mi to došlo. Problém byl právě v zabezpečení webu, v přechodu na SSL.

Vydělat na internetu, SEO, Google

Vím, že plno lidí motajících se kolen online marketingu dává SEO a klíčovým slovům velký význam. Já si myslím, že lidé pak stejně hledají něco jiného. Navíc, to SEO je už tak nepřehledné, že musí mít na to své specialisty. Přesněji, oni si to myslí, že se lidé bez nich neobejdou. Obejdou, ale občas se pak diví, co se děje.

Naštěstí, po několika hodinách se to vše vyjasnilo a zjistil jsem, že ten graf byl pro nezabezpečenou http verzi odkazů, které už na webu samozřejmě nebyly. A našel jsem už taky nový graf pro HTTPS odkazy, kde už to bylo všechno v pořádku.

Vydělat na internetu, SEO, Google

Je pravda, mou blbostí jsem neměl ten web tři měsíce indexovaný. Samo se to ale už srovnalo. No jo, tak nová zkušenost, příště si na to dám už větší pozor. Šťoural jsem se v tom ale doma celý večer, takže zbytečná ztráta času, kdy jsem mohl dělat něco jiného.

Dobrá zpráva ale je, že ten odkaz co jsem chtěl tehdy oznámit vyhledávačům, byl už indexován. A trvalo to u Google dokonce jen několik minut, než byl jsem s požadovanou stránkou v první desítce. Tak snad o tom SEO přece jenom něco vím. Toto je pro mě moc důležité při propagování Affiliate na mých webech. Často potřebuji, aby byl nový text co nejdříve zaindexován ve vyhledávačích. Hlavně díky tomu dosud na internetu vydělávám peníze. Mel bych si příště dávat na to větší pozor.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Jaké jsou vaše zkušenosti se SEO? Taky se vám občas něco nepovede a ztratíte najednou návštěvnost webu? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

The Author

Petr Ozogán

Mám to tady všechno na starosti. Snažím se, aby tu každý našel co potřebuje. Pokud si myslíte, že je nutné některé informace doplnit, můžete k tomu využít kontaktní formulář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

VydelatNaInternetu.cz © 2018